Jak strumieniować muzykę i mikrofon za pomocą BUTT-a

Strumieniowanie jest bardzo proste, gdyż nie wymaga pobierania niczego, aby zaczęło działać.

W tym poradniku użyjemy „Miks Stereo„, aby przechwycić audio z komputera i zacząć je strumieniować do naszej stacji radiowej.

Konfiguracja Miks Stereo

Stereo Mix to urządzenie nagrywające, które domyślnie jest wyłączone na karcie dźwiękowej. Umożliwia ono nagrywanie dźwięków wyjściowych z komputera (takich jak wideo z YouTube czy iTunes), a następnie łączy je z mikrofonem, którego następnie można użyć do nagrywania. W tym przypadku skonfigurujemy je tak, aby przechwytywało audio z mikrofonu i każdą odtwarzaną muzykę.

Na początku należy przy pomocy prawego przycisku myszy nacisnąć na ikonkę głośnika znajdującego się w dolnym prawym rogu ekranu, a następnie wcisnąć „Urządzenia do nagrywania„.

Następnie jeśli nie widać urządzenia „Miks stereo”  należy przy pomocy prawego przycisku myszy wcisnąć na białe tło i zaznaczyć opcję „Pokaż wyłączone urządzenia„.

Dzięki temu Miks Stereo powinien pokazać się na liście dostępnych urządzeń

Następnie należy nacisnąć przy pomocy prawego przycisku myszy na „Miks stereo” i wybrać opcję „Włącz„, potem znowu nacisnąć prawym przyciskiem myszy i tym razem wybrać opcję „Ustaw jako urządzenie domyślne„.

Po wykonaniu powyższych czynności, wciśnij „OK” i przenieś się do aplikacji strumieniującej. Można skorzystać z dowolnego oprogramowania, jednakże w tym poradniku posłużymy się BUTT-em.

Skonfiguruj BUTT, aby korzystało z Miksu stereo jako urządzenie wejściowe. Aby to zrobić przejdź do zakładki „Audio„.

Gdy jesteś gotowy do strumieniowania, naciśnij play w BUTT. Następnie powinieneś móc widzieć, że jesteś podłączony do swojej stacji radiowej i nadajesz ze swojego mikrofonu oraz wszystkie dźwięki z komputera.

Share your thoughts