Jak strumieniować muzykę i mikrofon za pomocą BUTT-a.

Strumieniowanie jest bardzo proste, gdyż nie wymaga pobierania niczego, aby zaczęło działać.

W tym poradniku użyjemy „Miks Stereo„, aby przechwycić audio z komputera i zacząć je strumieniować do naszej stacji radiowej.

Konfiguracja Miks Stereo

Stereo Mix to urządzenie nagrywające, które domyślnie jest wyłączone na karcie dźwiękowej. Umożliwia ono nagrywanie dźwięków wyjściowych z komputera (takich jak wideo z YouTube czy iTunes), a następnie łączy je z mikrofonem, którego można użyć do nagrywania. W tym przypadku skonfigurujemy je tak, aby przechwytywało audio z mikrofonu i każdą odtwarzaną muzykę.

Na początku należy przy pomocy prawego przycisku myszy nacisnąć na ikonkę głośnika znajdującego się w dolnym prawym rogu ekranu, a następnie wcisnąć „Urządzenia do nagrywania„.

Następnie, jeśli nie widać urządzenia „Miks Stereo” należy prawym przyciskiem myszy kliknąć białe tło i zaznaczyć opcję „Pokaż wyłączone urządzenia„.

Dzięki temu Miks Stereo powinien ukazać się na liście dostępnych urządzeń.

Następnie należy prawym przyciskiem myszy kliknąć na „Miks Stereo” i wybrać opcję „Włącz„. Potem znowu nacisnąć prawym przyciskiem myszy i tym razem wybrać opcję „Ustaw jako urządzenie domyślne„.

Po wykonaniu powyższych czynności wciśnij „OK” i przenieś się do aplikacji strumieniującej. Można skorzystać z dowolnego oprogramowania, jednakże w tym poradniku posłużymy się BUTT’em.

Skonfiguruj BUTT, aby korzystał z Miks Stereo jako urządzenia wejściowego. Aby to zrobić przejdź do zakładki „Audio„.

Kiedy jesteś gotowy do strumieniowania, naciśnij „play” w BUTT. Powinieneś widzieć, że jesteś podłączony do swojej stacji radiowej i nadajesz wokal z mikrofonu oraz wszystkie dźwięki „z komputera”.