Jak dodać zakładkę na Facebooku z playerem?

Facebook sam w sobie nie pozwala na bezpośrednie strumieniowanie na osi czasu, ten poradnik pokaże alternatywne rozwiązanie w postaci dodania odtwarzacza do Twojej strony jako zakładkę na facebooku .

Pokaż swoją Internetową Stacją Radiową wszystkim swoim znajomym na Facebook-u. To bardzo łatwy sposób na promowanie swojej stacji i zdobycie więcej słuchaczy. W tym poradniku pokażemy Ci jak możesz stworzyć dodać odtwarzacz, który możesz dalej udostępniać na Facebook-u.

Aktualizacja 28.04.2018

W ostatnim czasie Facebook zaktualizował politykę i wprowadził limity dla małych fanpagów. Tworząc zakładkę na facebooku możesz spotkać się z takim komunikatem

This page does not have permisssion to install the custom tab

This page does not have permisssion to install the custom tab

Z przykrością informujemy ze wymogi na umieszczenie własnej zakładki nie zostały spełnione dla twojej strony.

Z informacji jakie uzyskaliśmy obecny limit to 2000 followersów

Wymaga to paru prostych kroków:

Krok 1: W wyszukiwarce Facebook-a wyszukaj „Static HTML: iframe tabs”, a następnie po wejściu w znaleziony link wyszukać pole aplikacji (APP), które wygląda jak zdjęcie poniżej.

Krok 2: Wciśnij „użyj teraz”, aby rozpocząć konfigurację tej aplikacji.
Krok 3: Naciśnij „Add Static html to a page”, aby przypisać ją do swojego konta Facebook.

Krok 4: Wybierz stronę, do której chcesz dodać odtwarzacz.

Krok 5: Domyślnie pokaże się zakładka „Welcome”, na której widnieje zielony przycisk „Set up tab”. Należy go nacisnąć.

Krok 6: Przeniesie nas to do edytora zawartości „index.html”, na którym należy umieścić kod Iframe wybranego odtwarzacza.

Krok 7: Po dodaniu kodu Iframe-a możemy albo zapisać i opublikować odtwarzacz za pomocą przycisku Save & Publish. Ewentualnie jeśli chcemy podejrzeć jak wszystko będzie wyglądać wciskamy przycisk „Preview”.

Pamiętaj ze w powyższym miejscu nie tylko możesz umieścić kod playera ale również całą gamę skryptów radiowych dostępnych w panelu prezentera Scscript.radiohost.pl

Na zakończenie tak się prezentuje dodana zakładka w naszym fanpagu