Radiohost.pl – Załóż swoje własne radio – Serwery Shoutcast v2

O nas

usługi radiowe

RADIOHOST

Z Wami od 13 lat

Usługi radiowe

Radiohost to firma, która od 13 lat dostarcza klientom wysokiej jakości usługi radiowe
Nasz pomysł jest prosty:
Oferować kompleksowe usługi w celu wspierania stacji radiowych w ich cyfrowym rozwoju.
Naszą wizją jest zbudowanie platformy radiowej, która spełni oczekiwania stacji radiowych na całym świecie.

Nasze Zalety

Innowacja

Ponad 50% naszego czasu poświęcamy na badania i rozwój.
Ciągłe poszukiwanie innowacji pozwala nam oferować udoskonalone i wydajne usługi.

Pasja

Nasz zespół to wiele różnorodnych osobowości, których połączyła pasja do informatyki  i Radia, pozwala to nam zrozumieć Twoje potrzeby i wyjść naprzeciw oczekiwaniom tworząc wspaniałe usługi radiowe.

Jakość

Naszym priorytetem jest jakość oferowanych usług radiowych, dlatego aby sprostać Waszym wymaganiom opracowaliśmy niezawodną i wydajną infrastrukturę techniczną.

Zobacz jak Nasza firma zdobywała doświadczenie

Timeline

06/04/2007

Powstanie Radiohost-u

W roku 2007 uruchomiliśmy usługi dedykowane stacjom radiowym. Panel radiowy, serwery radiowe, autoDJ programowy, system RDs hosting www. Jako jedyni na rynku w roku 2007 udostępnialiśmy system automatycznego odtwarzania muzyki, audycji w formacie ACC+.
09/04/2008

Radio panel

W roku 2008 zbudowaliśmy nowy panel radiowy. Jako jedyni w Polsce dostarczyliśmy klientom zaawansowany radio-panel, przez kolejne lata był on jedną z najlepszych platform do zarządzania radiem, nie tylko w Polsce ale i na świecie
09/05/2010

Wejście na rynek Gier sieciowych Hostgame.pl

Zbudowaliśmy Platformę Hostgame, która dostarczała klientom Serwery do obsługi gier typu FPS jak np. :Counter-Strike. Dzięki  zdobytemu doświadczeniu przy obsłudze serwerów Radiohost.pl udało się nam stworzyć niezawodną i rozpoznawalną markę na rynku serwerów gier.
10/07/2012

Budowa platformy biznesowej Citycore

W roku 2012 rozpoczęliśmy prace związane z budową marki Citycore, dostarczającej rozwiązania IT dla biznesu. Już w roku 2012 usługi dostarczane przez naszą firmę opieraliśmy na własnej infrastrukturze serwerowej i sieciowej, którą ulokowaliśmy w Amerykańskim Data Center,  zlokalizowanym na terenie Czech. Aby rozpocząć takie działania musieliśmy uzyskać status operatora telekomunikacyjnego. Nasz innowacyjny projekt został pozytywnie rozpatrzony przez Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, co pozwoliło nam przenieść naszą siedzibę do PPNT GDYNIA  
10/06/2014

Współpraca z największymi festiwalami w Kraju.

W roku 2014 rozpoczęliśmy współpracę z firmą ALTER ART w zakresie realizacji usługi budowy i administracji infrastruktury sieciowej oraz dostarczaniu Internetu dla największych festiwali w kraju, takich jak: Open’er Festival, Kraków Live Festival, Orange Warsaw Festival, Selector Festival. Współpraca ta trwa do dziś. Zdecydowaliśmy się również na przeniesienie naszych serwerów do Warszawskiego Data Center dcenter.pl. Decyzja była związana z obsługiwaniem coraz to poważniejszych klientów biznesowych a co się z tym wiązało zapewnieniem większych wymogów dla bezpieczeństwa danych i niezawodności działania.
04/07/2016

Radiohost: Budowa innowacyjnego Panelu radiowego

W roku 2016 przystąpiliśmy do od dawna planowanej budowy nowoczesnej platformy radiowej, której celem jest dostarczenie wszystkich narzędzi do prowadzenia profesjonalnej stacji radiowej. Panel radiowy składa się z serwera nadawczego, skryptów radiowych, generatora stron www, oraz systemu zarządzania prezenterami i audycjami. Wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązania, które do dziś nie zostały zastosowane przez żadną firmę konkurencyjną w Polsce jak i na świecie. Jako jedyni na rynku polskim oferujemy serwery radiowe zabezpieczone protokołem URL HTTPS z obsługą SSL. Projekt wymagał zbudowania 10-osobowego działu programistycznego i potężnych nakładów finansowych. Prace nad platformą trwały 2 lata a rezultatem jest obecna aplikacja, którą nieustannie dla Państwa rozwijamy.  
10/07/2017

Powstanie CTIT

W 2017 roku przekształciliśmy nazwę Marki „CITYCORE” na „CTIT”. Rozwinęliśmy usługi informatyczne skierowane dla biznesu.  Uruchomiliśmy drugą lokalizacje  sprzedaży serwerów VPS zlokalizowanych w Centrum Danych PPNT. Zapewniliśmy w ten sposób naszym klientom, wysoki poziom bezpieczeństwa, jak i SLA. Głównym projektem, który obecnie rozwijamy jest usługa Wirtualne Centrum Danych (CHMURA), dająca klientom możliwość tworzenia i konfiguracji sieci, serwerów i usług, za pomocą aplikacji webowej. Rozliczanie takich usług jest naliczane godzinowo.
10/07/2020

Radiohost: nowe funkcje

W roku 2020 skupiliśmy się na rozwijaniu usług wspierających stacje radiowe w dziedzinie marketingu oraz administracji. Budujemy generator dedykowanych aplikacji mobilnych na platformy ANDROID, IOS, które będą dostępne dla naszych klientów. Tworzymy również system ułatwiający pozyskiwanie nowych prezenterów dla Waszych stacji radiowych.

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami
Exit mobile version