Krok Pierwszy tworzenie playlisty
(autopilot 1. playlisty> 2. stwórz playliste>)


Przykład nazwa playlisty muzyka poranna
(rotacja ogólna> nazwa muzyka poranna>wybór czasu odgrywania playlisty >)

( w przypadku tworzenia jednej playlisty nie trzeba wybierać czasu )

tytuł – Tutaj należy podać unikalną nazwę dla playlisty by móc ją rozróżnić od innych.

Status – Na razie lepiej zostawić to miejsce jako Włączony. Jeśli jednak chcielibyście nie mieć tej listy aktywnej bez jej kasowania to tutaj należy zmienić tę opcję na Wyłączona.

 

 

Tworzymy playlistę – typy playlist oraz tworzenie jednej z nich

Są cztery typy playlist, które mogą być wykorzystane przez w pracy z Autopilotem:
Ogólna rotacja
Playlisty typu General rotation grają utwory z waszego katalogu media kiedy żadne inne listy nie są uruchomione. Większość stacji spędza gros czasu na antenie grając piosenki z tego typu list.
Zaplanowany
Playlisty typu zaplanowane pozwalają na utworzenie konkretnego planu z datami i godzinami, w jakich puszczane będą utwory. Mogą być także powtarzane, np. co weekend czy w każdy czwartek czy wykorzystane jako wcześniej nagrana audycja.
Okresowa
Listy typu Interval zezwalają na dodawanie regularnych przerw co ileś minut bądź co ileś utworów. Listy te przydają się gdy powtarzamy jakieś treści, jak na przykład nazwę stacji czy reklamy.
natychmiastowe
Listy typu Immediate umożliwiają stworzenie kolejek piosenek, aby grać je natychmiast jedna za drugą. Przydają się one do puszczania utworów na żądanie.
BARDZO WAŻNE – Musicie mieć aktywną jedną listę typu Ogólna rotacja z przynajmniej jednym utworem, przez cały czas.
W przeciwnym razie nie będziecie w stanie uruchomić Autopilota. Jeśli wyskoczy wam błąd podczas odpalania Autopilota przeczytajcie go uważnie i sprawdź czy nie mówi o braku listy Ogólna rotacja i czy są na niej jakiekolwiek utwory.
Kolejność sortowania playlisty – To jest rozumie się samo przez się. Pozwala wybrać czy chcemy by utwory były losowe czy grane tak jak je ułożyliście.
Ogólne szczegóły rotacji playlisty

Po wybraniu Priorytet odtwarzania (priorytet, w znaczeniu statystycznym, ponownego grania) możecie ustalić jak często dana playlista będzie grana z pośród wszystkich list. W przypadku gdy macie ją tylko jedną spokojnie możecie zignorować ten punkt. Jak korzystać z tej własności dowiecie się także z poziomu panelu sterowania.

Godziny grania playlisty– listy typu ogólnej rotacji mogą być ograniczone do uruchamiania się o konkretnej porze dnia czy nocy. Można z tego skorzystać by przykładowo rano grać lżejsze utwory, a cięższe wieczorem. Jeśli nie wybierzemy okresu lista będzie grana cały dzień. Po ustawieniu wszystkich opcji zapiszcie je poprzez kliknięcie w przycisk Zapisz.
Kiedy powrócicie do przeglądania playlist musicie wyłączyć wszystkie puste listy. Jeśli autopilot podczas odtwarzania natrafi na taką listę zatrzyma się i nie ruszy dalej bez naszej ingerencji. By to zrobić wystarczy należy kliknąć z prawej strony przycisk „wyłączyć playliste”/”włącz playliste.
Przycisk ten jest drugim z trzech, gdzie pierwszym mamy „usun playlistę” . Jeśli nie wiecie, który jest który najedźcie na nie myszką i przytrzymajcie nad nim chwilę, pojawi się informacja.

 


2 Krok
(autopilot>pliki>music>tworzymy folder np. muzyka poranna>)


3 krok
(Autopilot > Pliki > zaznaczacie folder „Muzyka poranna” > wgraj > wybierz pliki (wybieracie pliki muzyczne mp3 z waszego komputera) > zamknij)


4 krok
(Autopilot > zarządzanie playlistami> opcje > przeglądaj według folderów> zaznacz katalog który stworzyłeś > przytrzymując lewy przycisk myszy przeciągnij  go do utworzonej playlisty „muzyka poranna”)


5 krok
(serwer> uruchom)

PROGRAM DO TWORZENIA LOGO

Program służy do tworzenia logo które możecie wstawić na playerach i skryptach które umieścicie na swojej stronie.

aby przejść do witryny kliknij tutaj

Tworzenie Gifów

Program do tworzenia gifów z filmów oraz z kolekcji zdjęć .

do czego możemy użyć?

Programu możemy użyć do tworzenia zabawnych filmów które umieścimy w awatarach, prezenterów ,autopilotów, okładek czy śmiesznych filmików na stronę radiową .

aby przejść do witryny kliknij tutaj

WITRYNA DO POBIERANIA DARMOWYCH GRAFIK, ZDJĘĆ

Po zarejestrowaniu konta można pobierać zdjęcia, grafiki, gify oraz filmy. Materiały można używać do celów komercyjnych

aby przejść do witryny kliknij tutaj

PROGRAM DO EDYCJI PLIKÓW AUDIO

Audacity jest darmowym edytorem plików dźwiękowych, stanowiącym bezpłatną alternatywę dla takich programów jak Cool Edit Pro i WaveLab. Jego główne zadania to nagrywanie i odtwarzanie dźwięków, importowanie i eksportowanie plików w formatach MP3, WAV, AIFF, Ogg Vorbis i innych.

aby przejść do witryny kliknij tutaj