Zbierając najczęsciej zadawane pytania przez państwa został specialne stworzony i opracowany dział FAQ, czyli najczęsciej zadawanych pytań. Jeśli państwo tutaj nie uzyskają odpowiedzi proszę skontaktowac się z jednym z pracowników firmy, którzy odpowiedzą na państwa pytania. Dzięki właśnie pytanią ten dział może być cały czas rozbudowywany.

Co to jest slot ?
Slot w przypadku serwera radiowego, jest to miejsce na serwerze. Każdy slot to jedno miejsce. Np 30 slotów = 30 maksylanie słuchaczy.

Jakość KBPS ?
Jest to jakość audio, lub video. Czym większa jakość tym odbiór jest lepszy. Dodatkowo dzięki zastosowaniu kodeków takich jak AAC+ przy niskiej jakości można uzyskać zadowalający dzwięk. Jeśłi chcesz się przekonać jaka jakość na Ciebie by była odpowiednia zapraszamy do testów.

Czy państwa serwery radiowe posiadją limit trnasferu ?
Nie. Serwery shoutcast jak i piloty shoutcast są pozbawione limitu transferu, a co za tym idzie możesz nadawać bezprzerwy, 24 godziny na dobę 365 dni w roku.

Co to autopilot shoutcst ?
Najprościej mówiąć autopilot shoutcast to nasz wirtualny prezenter, który gra zawsze wtedy kiedy inni prezenterzy nie mogą grać. Dzięki zastosowaniu autopilota shoutcast, nasz serwer nigdy nie milknie.

Jak mogę nadawać ?

Nadawania na serwer shoutcast jest z pozoru bardzo łatwą rzeczą. Wystarczy program winamp i wtyczka DSP. Dodatkowo jeśli niewiesz od czego zaczynać można obejrzeć filmy przedstawiajaące konfiguracje wtyczki

Zabrakło mi slotów ?
Proszę skontaktowac się z nami w celu dopłaty do większej ilośći slotów.

Czy na serwerze może nadawać więcej niż 1 osoba ?
Tak. W tym celu proszę zapoznać się z informacjami zawartymi tutaj

Dlaczego serwer shoutcast cięgle przerywa i pojawią się bufor ?
Prawdopodobnie osoba, która nadaje ma zbyt mały upload łącza potrzebny do nadawania w danej jakości. Proszę sprawdzić czy nie są odpalone żadne programy P2P, ewentualnie przeskanować komputer w celu znalezienia wirusa. Następnym możliwym rowiązaniem jest zbyt mała pamięć RAM i zbyt mała moc obliczeniowa komutera. Komputer nie może poradzić sobie z zmianą dzwięku ” w locie „.

Nadaje w jakości AAC+, niektórzy nie mogą się połączyć ?
Prawdopodobnie nie posiadają wymaganego kodeku AAC na komputerze. Najlepszym rowiązaniem jest pobranie najnowszego winampa. Winamp najnowsza wersja zawsze dostępna pod tym adresem .